Heroheader
Jak vybrat tu správnou kuchyň - část II. tvary kuchyní

Jak vybrat tu správnou kuchyň - část II. tvary kuchyní

15.06.2015

Je tu druhá část naší série o kuchyňských linkách. V druhé části se dozvíte jaké jsou tvary kuchyní a jak si díky jejich plánování můžete ušetřit čas i námahu.

Jak vybrat tu správnou kuchyň - část II. tvary kuchyní

 

První část: Jak vybrat tu správnou kuchyň - část I. kuchyňské zóny

Použitelné pro všechny tvary kuchyní

V závislosti na požadavcích a velikosti prostoru plánujeme kuchyně v mnoha rozličných tvarech. Existují kuchyně ve tvaru písmena U, ostrůvku nebo písmena G. Oblíbená je rovněž výstavba kuchyní ve tvaru písmena L, dvouřadých nebo jednořadých kuchyní. Prostor, který máme k dispozici, využíváme tudíž vždy optimálně, přičemž kvalita pohybu je značně zvýšena.

 

Jak vybrat tu správnou kuchyň - část II. tvary kuchyní

 

Nachozené cesty při práci v kuchyni

V kuchyni průměrné čtyřlenné domácnosti změníte kuchyňské zóny asi 100krát za den. Až 30 cest vede od stolu a ke stolu. V jednotlivých kuchyňských zónách se denně uskuteční na 50 různých činností. Bezmála 30krát použijete rozličné přístroje. A jen víc než 80krát otevřete a zavřete dvířka, zásuvky nebo výsuvy. Nemusíme být odborníci na kuchyně, a přesto si dovedeme spočítat, že čas, který spotřebujeme na používání kuchyně, vcelku obnáší mnoho tisíc hodin práce.

To jsou tudíž i tisíce nachozených kilometrů, bezpočet kleků a milióny drobných pohybů. Pomocí takzvané „vláknové studie“ porovnání běžně projektovaných kuchyní s kuchyněmi, plánovanými podle kritérií DYNAMIC SPACE. Přitom se prokázalo, že v kuchyni, koncipované podle DYNAMIC SPACE, jsou nachozené cesty kratší, a že realizovaných úkonů a pohybů je o poznání méně. Jako v níže uvedeném příkladu to může být až o 25 %.Výrazně se však sníží nejen množství absolvovaných cest sem a tam, nýbrž i času, který při práci v kuchyni strávíte.

 

Jak vybrat tu správnou kuchyň - část II. tvary kuchyní

 

Jste pravák nebo levák? Tip na závěr:

Naplánujete-li si zóny Zásoby, Ukládání, Mytí, Příprava a Vaření/pečení ve směru hodinových ručiček (tedy zleva doprava), bude se jednat o kuchyň pro praváky. Pro leváky by zóny měly být uspořádány zprava doleva.

V další části se dozvíte jaké jsou úrovně ukládání předmětů a další zajímavosti!

 

 

Zpět na výpis všech článků

Naše Realizace

Naše práce mluví sama za sebe. Podívejte se na naše dokončené projekty a inspirujte se širokou škálou kuchyní, které jsme již vytvořili pro naše spokojené zákazníky. Každý projekt je jedinečný příběh o designu, kvalitě a preciznosti. Jsme hrdí na každou realizaci a těšíme se, že i vaše kuchyně bude brzy součástí naší kolekce.

Všechny realizace

Zanechte nám telefon, ozveme se

Jsme tu, abychom vaše představy proměnili v realitu. Vaše telefonní číslo nám umožní navázat osobní spojení a poskytnout vám individuální konzultaci na míru.

Informace o ochraně osobních údajů

Nebo nám napište

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů:

PoptatPoptejte nás